"Enter"a basıp içeriğe geçin

ilkbyte.com nedir, nasıldır?

İlkbyte, saatlik olarak ücretlendirilen, kolayca kurulabilen ve yeniden ölçeklendirilebilen SSD tabanlı sunucular sunar. İş sürekliliği, esneklik, erişilebilirlik burada en üst düzeydedir!”

Tamamen netinternet tarafından geliştirilen ilkbyte.com, %100 yerli sermaye ürünüdür. Sunucu sanallaştırmalarında açık kaynak kodlu linux kvm kullanıyorlar ve kurulum, yeniden başlatma gibi işlemlerde fazla zaman kaybetmiyorsunuz. Sunucu kurulumu için ortalama 30-60 saniye, yeniden başlatma ise 8-20 saniye sürüyor. Dinamik bir panel mevcut, bu sayede çoğu işlemi hızlı ve basit bir şekilde halledebiliyorsunuz.

Ücretli anti ddos ve sunucu yedeklemesi ile gayet güvenilir bir hizmet sağlıyorlar. Aylık 2.05 dolar vererek anti ddos’a sahip olabilirsiz. Yurt dışı voxility, yurt içi ttddos kullanıyorlar. Koruması gayet yeterli ve seçenekli bir yapıya sahip. İsterseniz korumayı sürekli olarak aktif edebilirsiniz veya saldırı geldiğinde aktifleşmesini sağlayabilirsiniz. Ben sürekli korumayı önermiyorum, yavaşlığa sebebiyet verebiliyor. Ayrıca gelen saldırıları detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Sunucu yedeklemesi, 1 dolar ve kullandığınız paket fiyatının %20’si baz alınarak hesaplanıyor. Örnek verecek olursam, ben lisans.io projem için Cloud II’yi kullanıyorum. Aylık 2.8 dolar’a bu hizmetten yararlanabiliyorum. Sunucunun tam yediğini alıyor ve lazım olduğu zaman tek tuşla sunucuya bu yedeği kurabiliyorsunuz.

Şuan pre-alpha sürümünde olan bir apileri mevcut, şuan için apiyi gerçek kullanım için kullanmanızı önermiyorlar. Umarım yakın zamanda aktif olur.

Bu makale için yorumları aktif ettim. İlkbyte ile ilgili her şeyi sorabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Merhaba,

    Yararlı Bir Makale Olmuş Buğra bey

    • 1 yıldır müşterisiyim. 1 yıllık deneyimime bakacak olursak; harika! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir